Овочі-Ягоди-Сад

В Україні зареєстрували новий сорт лежкої цибулі

В Україні зареєстрували новий сорт лежкої цибулі

У 2021 році в Державний реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні внесено сорт ріпчастої цибулі Галичанка, створений на Дослідній станції «Маяк» ІОБ НААН в Чернігівській області.

У документі повідомляється, що цибуля має загальну урожайність 25-38 т/га,  у тому числі товарну 24-36 т/га. Маса однієї цибулини 160-270 г. Сорт середньостиглий, вегетаційний період 106-112 діб. Лежкість 96-97%. Рівень достигання перед збиранням 94%.

Сорт має щільну цибулину, придатну до механізованого збирання  – 5 балів. Пошкодження шкідниками і хворобами на рівні контролю Стригунівський носівський. Сорт стійкий до стрілкування за весняної і осінньої сівби. 

У цибулинах нового сорту міститься: сухої речовини 18,61%, моноцукрів — 1,11%, дицукрів — 11,17%, загального цукру 12,87%, аскорбінової кислоти 6,82 мг/100 г. 

Рослина має середню кількість листків з помірним восковим нальотом та помірним зеленим забарвленням. Листок середній за довжиною та діаметром. Цибулини цього сорту середнього розміру: висотою 8,4 см, діаметром 8,2 см. Позиція максимального діаметру цибулини посередині. Цибулина має вузьку шийку. Форма цибулини округла, забарвлення сухої шкірки жовте. Тонка луска на цибулині тримається міцно. Забарвлення соковитих лусок відсутнє. 

Читайте також: Сорт цибулі Чайка зберігається до 8 місяців