Овочі-Ягоди-Сад

В Україні вивели перший сорт овочевого лопуха

В Україні вивели перший сорт овочевого лопуха

На дослідній станції «Маяк» у селі Крути на Чернігівщині завершують процес селекції першого вітчизняного сорту овочевого лопуха – їстівної культури з високим вмістом інуліну.

Про це повідомляє «Чернігівщина».

«По-перше, це – прямий, а не розгалужений коронеплід, менша вегетативна маса та компактність рослини, – пояснює розробник сорту Олександр Позняк. – Головна його перевага – це товарність коренеплоду».

Лопух придатний до вживання в усіх частинах. Молоді листки й черешки використовують навесні, а корінь – восени та взимку.

«У коренях лопуха міститься інулін (це природний пребіотик, знижує рівень цукру і холестерину в крові)… Молоді листки можна додавати в салат чи робити з них голубці. Черешки використовують як спаржу», – каже селекціонер.

Станція також готує до реєстру сорти овочевої хризантеми та багатоярусної цибулі.

Читайте також: Ревінь купують не лише на пироги та варення, але й на йогурти та соуси