Овочі-Ягоди-Сад

В Україні подешевшав борщовий набір

В Україні подешевшав борщовий набір

Моніторинг цін на овочі-фрукти на трьох основних продовольчих ринках країни: найбільший плодоовочевий — «Нежданный», на якому в сезон купують продукцію з усіх регіонів; «Столичний» — найдорожчий ринок серед усіх гуртових, який визначає максимальний рівень цін, та «Шувар» — головний ринок для західноукраїнських областей.

У період з 7 по 14 квітня, за даними моніторингу, лідером за ціновими коливаннями став Київ, наступним можна відмітити південні регіони країни, а найстабільніше ціни у звітний період трималися за заході України.

Зокрема на ринку «Столичний» подешевшали картопля, цибуля, буряки, огірки та яблука. Зросли ціни на капусту, банани та апельсини. Серед овочів найвідчутніше змінилися ціни на огірки та моркву. Так діапазон цін на огірки встановився у межах 23-54 проти 30-39 грн/кг тижнем раніше, а вартість моркви з 8-13 грн/кг знизилися до 7-10 грн/кг. На ринку фруктів зросли ціни на імпортну продукцію — максимальні ціни на банани з 550 грн за ящик підвищилися до 580 грн/кг.

На ринку «Нежданный», що на Херсонщині схожі цінові тенденції. У звітний період ціни знизилися на огірки, цибулю, яблука, а виросли на капусту та моркву. Тут так само лідером зниження цін стали огірки, які з 30-35 грн/кг подешевшали до 20-22 грн/кг. Мінімальні ціни на цибулю опустилися на 1 грн, і тепер стартують від 3,5 грн/кг. Капуста білокачанна звузила ціновий діапазон і її вартість нині в межах 7,5-8 грн/кг, тоді як 7 квітня її пропонували від 7 грн/кг.

І найстабільнішим за даними моніторингу виявився львівський ринок «Шувар», тут упродовж звітного періоду ціни змінилися на огірки та картоплю, і в обох випадках вони знизилися. Огірки з 28 грн/кг опустилися до 20 грн/кг, а картопля ж нині коштує від 2,6 до 6 грн/кг, проти 3-6 тижнем раніше.

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!