Овочі-Ягоди-Сад

В Україні очікують на гарний врожай малини і зниження цін на ягоду

В Україні очікують на гарний врожай малини і зниження цін на ягоду

Цього року існують передумови для того, щоб ціни на малину вперше помітно знизилися, вважають оптові компанії та переробники.

Протягом останніх двох років малина була чи не найпривабливішою ягодою для фермерів, що спричинило суттєве збільшення насаджень, які почнуть плодоносити цього року, пише «Інфо-Шувар».

До того ж малина відносно благополучно перенесла екстремальні погодні умови квітня та травня, що також свідчить на користь прогнозів збільшення пропозиції та зниження ціни.

Прогнози зниження ціни мають досить серйозні підстави, вважає Тетяна Гетьман, керівник «Інфо-Шувар». «Останні два роки саме завдяки активності виробників замороженої ягоди ціни на ремонтантну малину в Україні трималися на досить високих позиціях, – зазначила експерт. – У цьому ж сезоні конкуренція між фермерами на внутрішньому ринку буде досить високою, що може негативно вплинути на ціни».

За її словами, особливо це стане помітно у другій половині літа, бо останні кілька років фермери здебільшого інвестували саме у ремонтантні насадження.

Цю думку поділяють представники підприємств, які спеціалізуються на заморожуванні малини. Більшість з них планують цього року суттєво збільшити обсяги виробництва замороженої малини за рахунок скорочення виробництва суниці та вишні.

«Ціни на сировину в цьому сезоні як ніколи будуть залежати від якості, – наголосив  Йосип Княжицький, представник компанії «Ягідний край». – Багато факторів вказують на те, що загальна пропозиція малини буде помітно більшою порівняно з минулим роком».

Він не прогнозує суттєвих змін закупівельної ціни на малину екстра-класу, таку ягоду виробники без проблем зможуть продавати по 25-30 грн./кг, як і торік. А от ціна на малину нижчої якості може впасти до 15 грн./кг, припускає Йосип Княжицький.

Українські фермери дуже стурбовані такими прогнозами, бо при таких низьких цінах деякі господарства навіть не зможуть покрити витрати на вирощування та збирання ягоди.

«Цього сезону ми очікуємо не тільки зниження ціни на сировину, а й більш жорстких вимог від європейських покупців, – наголосила Маріанна Вакульчик, управляючий партнер компанії All Berry. – Поточний стан насаджень малини в Україні вказує на дуже чіткі перспективи суттєвого збільшення пропозиції свіжої ягоди. Якщо погода не завадить, ми вже у серпні зможемо спостерігати перевищенням пропозиції малини над попитом».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!