Овочі-Ягоди-Сад

В Україні на капусті з’явилися коричневий мармуровий клоп та білокрилка

У сезоні-2020 на полях капусти з’явилися неочікувані шкідники: білокрилки та коричневий мармуровий клоп. Раніше їх спостерігали поодиноко і ніколи не фіксували шкідливості. 

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

Видання зазначає, що значну шкоду від коричневого мармурового клопа фермери України почали спостерігати вже в липні серпні на ранньостиглих та середньостиглих білоголових капустах, на броколі та цвітній капусті. 

«У 2016–2018 рр. цей шкідник з’явився та почав активно шкодити на Кавказі та півдні РФ. Цього року через теплу зиму та практично повну відсутність морозів коричневий мармуровий клоп мігрував та успішно перезимував в областях, що межують з південним заходом РФ: це Донецька, Запорізька області, а також поширився на Дніпропетровську, Полтавську, Черкаську області, Південь України», – зазначає видання. 

Додається, що личинки й дорослі комахихарчуються плодами та молодими пагонами більшості сільськогосподарських культур. Клоп проколює хоботком зовнішні тканини рослин, висмоктуючи сік. Симптомами пошкоджень є поява відмерлих листків, характерні проколи листя і плодів з утворенням некротичних зон, що призводить до подальшого інфікування капуст хвороба.

«Щодо білокрилок, то перша ознака їх появи на капусті –– це велика кількість маленьких білих комах, які злітають з листя догори після доторку до рослини. На нижній частині листка легко можна побачити велику кількість шкідника», – описує видання. 

Зауважується, що білокрилка харчується соком рослин, але шкода для рослини від цього незначна. Найбільша проблема – те, що на її цукристих виділеннях оселяються сажкові гриби, адже це негативно позначається на фотосинтезі. У результаті припинення фотосинтезу рослини можуть загинути зовсім, а товарність продукції буде втрачено.

Читайте також: Польський фермер поділився досвідом боротьби з капустяною мухою