Овочі-Ягоди-Сад

В інституті Таїрова порадили, як боротися з хворобами винограду

В інституті Таїрова порадили, як боротися з хворобами винограду

У Національному науковому центрі «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова» розповіли про фітосанітарний стан насаджень на 1 липня 2022 року.

Учені зазначили, що фітосанітарний моніторинг стану виноградних насаджень вказує на початок розвитку оїдіуму. 

«Період розвитку винограду «дрібна горошина» – інтенсивний ріст ягід є найбільш небезпечним для зараження ягід оїдіумом. Хвороба зустрічається переважно осередками, але погодні умови у вигляді високих вологості та температури повітря є сприятливими для подальшого інтенсивного розвитку оїдіуму на виноградниках, тому слід вчасно проводити обробки насаджень», – наголосили дослідники. 

Вони зауважили, що мілдью на даний час знаходиться у депресивній стадії, проте рекомендували продовжувати профілактичні обробки проти цієї хвороби.

«Протягом липня місяця, в умовах чергування спекотної посушливої погоди з дощовими періодами, слід очікувати повсюдного поширення білої гнилі із  рівнем розвитком від слабкого до помірного. З цього приводу необхідно передбачити застосування фунгіцидів, які мають побічну дію на гнилі винограду», – додали в Інституті Таїрова. 

Учені відзначили, що гарну ефективність мають системно-трансламінарні фунгіциди, такі як Луна Сенсейшн (0,25-0,35 л/га), Натіво (0,16-0,18 кг/га), Квадріс (0,8 л/га) та ін. 

«Сіра гниль набуде осередкового поширення за умови жаркої погоди в поєднанні з опадами в період дозрівання ягід винограду, при температурі повітря +24…300 С та відносної вологості повітря – 80–100%, а також на винограді, пошкодженому гроновою листокруткою та різними хворобами, в першу чергу мілдью та оїдіумом», – застерегли вони.

Дослідники порадили впродовж першої декади липня, в період інтенсивного росту ягід до їх змикання у гроні провести обробку, застосовуючи бакову суміш з наступних препаратів: Акробат МЦ (2,0 кг/га) + Колліс (0,4 л/га), Малвін (1,8-2,5 кг/га) + Оріус (0,4-0,6 л/га), Мілдікат 25, КС (3,0 л/га), або Сакура (2,5-3,0 л/га) + Топсін-М (1,0-1,5 л/га), Танос 50, в.г. (0,4 кг/га) + Талендо (0,2 л/га), Фалькон (0,3 л/га) + Флінт Стар (0,5 л/га), Ридоміл Голд (2,5 кг/га) + Топаз (0,2 л/га), Пергадо (4,0-5,0 кг/га) + Діналі (0,6-0,7 л/га), Сфінкс Екстра (1,8-2,2) + Імпакт (0,1 л/га) та ін.

Читайте також: Дослідники порадили препарати проти хвороб винограду