Українським садівникам дуже далеко до надвиробництва, – експерт
10-12 українських садівничих господарств вийшли на вищий світовий рівень вирощування, але до надвиробництва та квотування ще дуже далеко, вважає Олександр Маценко, керівник «Плодорозсадника Маценка», що в Черкаській області.
Про це він написав у своїй статті в журналі «Садівництво по-українськи».
«Зазвичай садівники, які зазнали фіаско в садівничому бізнесі, скаржаться на уявне надвиробництво: «Вінниця корчує сотнями гектар, насаджали черешневих садів — скоро кілограм черешні коштуватиме як коробка сірників. А ціни на ринках зашкалюють!» А все через те, що є садівники, які професійно займаються садівництвом, і садівники-агрономи, що імітують процес вирощування», – зазначає експерт.
Він додає, що скептики можуть заперечити: «Уявімо, якщо всі навчаться вирощувати черешні, то знову отримаємо надвиробництво». На щастя, такого ніколи не станеться, адже процесам прогресу немає межі, та й невдахи-агрономи нікуди не подінуться. У Західній Європі, США, Канаді, де розвиток сільського господарства визначається високим рівнем виробництва, практично в усіх сферах господарської діяльності технології доведені до досконалості. У цих країнах для зниження ризику надвиробництва вводять квоти на певні групи сільгосппродукції.
«В Україні, де 10‒12 господарств вийшли на вищий рівень вирощування сільгосппродукції, до надвиробництва, тим більше квотування, ще дуже далеко. Унікальні чорноземи та кліматичні умови, навпаки, сприяють вирощуванню продукції з найвищими смаковими якостями, які взагалі поза конкуренцією на світових ринках. Про це свідчить успішний експорт до країн Європи, Африки та Азії», – підкреслив Олександр Маценко.
Читайте також: Французькі садівники корчують сади через низькі ціни на яблука