Овочі-Ягоди-Сад

Українським томатам може загрожувати бактеріальний рак

Українським томатам може загрожувати бактеріальний рак

Ще донедавна в Україні бактеріальний рак томатів – одне з найбільш небезпечних захворювань для цих овочів – зустрічався рідко. Однак останнім часом хвороба значно розповсюджується.

Місцева форма бактеріального раку томатів отримала назву «пташине око»: на листках, черешках, стеблах з’являються дрібні бурі плями, які пізніше заглиблюються і набувають форми виразок. На плодах утворюються білі або буро-коричневі невеликі плями з чорною крапкою в центрі, оточені світлою облямівкою.

За дифузної форми відбувається в’янення і відмирання молодих рослин. На дорослих зустрічається однобічне в’янення окремих листків.

Інколи хворобу помилково приймають за кореневі гнилі, вносять Триходермін або Превікур, а результату немає. Відрізнити хворобу можна так: на поперечному зрізі стебла буде добре помітне почорніння судино-волокнистих пучків.

Бактерії по судинах можуть проникати в плоди і заражати насіння. Проникають вони до рослин через механічні пошкодження і пошкодження комахами, які є переносниками інфекції.

Поширюється хвороба поливною та дощовою водою, вітром та механічним шляхом. Проти неї можна використовувати біопрепарат Фітоплазмін.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!