Овочі-Ягоди-Сад

Українським переробникам дешевше заморожувати імпортну суницю

Українським переробникам дешевше заморожувати імпортну суницю

Українські виробники замороженої суниці садової (полуниці) в цьому році будуть вимушені працювати здебільшого на імпортній сировині.

Таку думку висловили самі переробники з огляду на рекордно високу вартість вітчизняної сировини в цьому сезоні, пише «Інфо-Шувар».

Станом на 20 червня більшість господарств пропонують суницю по 30-35 грн./кг, а ягоду експортної якості ‒ більше 40 грн./кг. Це майже в 1,5 рази дорожче, ніж торік.

Переробники висловлюють побоювання, що за таких умов собівартість вже замороженої ягоди буде надто високою, саме тому їм вигідніше працювати з імпортною сировиною.

Сьогодні в Україні заморожена суниця виробництва Єгипту вже пропонується по 38-40 грн./кг. При цьому собівартість вітчизняної заморозки складає 38-42 грн./кг.

Хоча «заморозники» наголошують, що якість єгипетської суниці зазвичай на порядок гірша від української. Через це деякі підприємства взагалі вирішили скоротити виробничі плани по суниці на користь смородини та малини.

Нагадаємо, в минулому сезоні, Україна імпортувала майже 68 тис. тонн замороженої суниці. Більшість цього обсягу на внутрішній ринок було завезено з Польщі.

Експорт української замороженої суниці торік був набагато більшим ‒ близько 750 тис. тонн, переважно до країн ЄС.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!