Овочі-Ягоди-Сад

Українські селекціонери вивели ексклюзивні за смаками й формами сорти винограду

Селекціонери ННЦ «ІВіВ ім. В. Є. Таїрова» провели схрещування цінних сортів винограду та отримали нові, ексклюзивні за формами та смаками й пристосовані до умов України.

Про це розповідає журнал «Садівництво по-українськи».

«Синтетичні гібриди американського походження завдяки складному генетичному походженню отримали справді ексклюзивні морфологічні (форма ягоди сортів IFG29, Кишмиш Хелоуїн, Moon drops) та смакові властивості (карамельний смак Cotton Candy). Часто новітні гібриди належать до групи безнасінних сортів — однієї з найзатребуваніших на ринку (Sugraone, Coachella seedless, Кишмиш Хелоуїн, Moon drops, Dawn Seedless)», – йдеться у статті.

Також відзначають групу інтродукованих столових сортів, що відзначаються високою нарядністю ягід. Це і градієнтне забарвлення у сорту Manicure Finger, і ексклюзивна трубчаста, з ямочкою на кінці ягода сорту Moon drops (Аватар), і дуже видовжені ягоди сортів IFG29 та Кишмиш Хеловін.

«Темноягідними донорами раннього терміну достигання будуть сорт італійської селекції Vitroblack та аматорської російської селекції — Князь Трубецкой. Після дослідження рівня прояву та стабільності основних показників та властивостей в умовах Одеської області базу донорів мускатного аромату можуть поповнити сорти УВА де Пасейра, Парфюм та Muskaris.

Нагадаємо, вчені розповіли про оптимальний режим зрошення технічних сортів винограду.