Овочі-Ягоди-Сад

Україна нарощує експорт овочів

Після повномасштабного вторгнення росії, український овочевий сектор зазнав значних втрат, проте вже 2023 року майже відновився. Мало того, росте експорт овочів, у першу чергу цибулі та часнику.

Про це повідомляють в Українській асоціації аграрного експорту (УААЕ).

Зазначають, що загальний урожай овочевих культур у 2023 році зріс на 10% до 8297 тис. тонн, хоча все ще відставав від показника 2021 року (9935 тис. тонн). Основну частку тут забезпечили переважно овочі борщового набору: помідори – 1684 тис. тонн; капуста – 1598 тис. тонн; цибуля – 889 тис. тонн; огірки – 874 тис. тонн; морква – 844 тис. тонн; буряк – 777 тис. тонн. По кожній з названих культур зафіксоване збільшення валового збору. Що стосується картоплі, її виробництво склало  21359 тис. тонн, на 2% перевищивши обсяг 2022 року.

«Можна констатувати повільне відновлення вітчизняного овочевого сектору, який у 2022 році зазнав значних втрат, головним чином, через окупацію і бойові дії на півдні України, зокрема, в Херсонській області. Крім збільшення кількісних обсягів виробництва у 2023 році, овочі, хоча й подорожчали, але перебували серед груп продовольства, ріст цін на які відчутно сповільнився, змінивши тенденцію першого року повномасштабної війни, коли вони мали найвищий рівень зростання вартості (близько 70%)», – зауважують в асоціації. 

Відзначають, що вже у 2023 році мало місце нарощування показників експорту Україною абсолютної більшості свіжих овочів, яке продовжилось й на початку нинішнього, поки що найбільш виражено в сегменті цибулі й часнику. 

Ринок овочів нашої країни, переконані в УААЕ, в умовах війни третій рік поспіль демонструє адаптацію всіх основних складових (виробництва, споживання, зовнішньої торгівлі), намагаючись досягти оптимального балансу між наявним попитом і потенційною пропозицією з урахуванням зменшення кількості споживачів.

Читайте також: На Одещині площі під овочами зростуть на 6,5%