Учена пояснила, чому чилійську черешню формують у KGB
У Чилі – одній з найбільших країн-експортерів черешні застосовують формування
KGB – куща Кімма Гріна – округлої крони на середньо- та напівсильнорослих підщепах. Адже на деревах на карликових та напівкарликових підщепах суттєво здрібнішали плоди.
Про це в статті журналу «Садівництво по-українськи» розповіла Олена Кищак, завідувачка селекційно-технологічного відділу Інституту садівництва НААН.
Вона зазначає, що в Чилі раз на 10 років змінювалися пріоритети у застосуванні систем формування крон.
З появою слаборослих клонових підщеп там з 2000-й по 2010 рік в інтенсивних насадженнях використовували метод формування крон дерев переважно за типом Солакс (Solaxe) та лідерної Фогеля (Vogel Central Leader), а також частково мультивісь (Multiaxe) та V-подібний Татура Трелліс (V Trellis).
«Проте згодом відмовилися від застосування карликових і напівкарликових підщеп, – зазначає Олена Кищак. – Причина: у дерев, щеплених на них, у період плодоношення спостерігається погіршення товарності плодів внаслідок суттєвого зниження їхньої середньої маси».
Тому з 2010 року чилійці перейшли на середньо- та напівсильнорослі підщепи та почали застосовувати переважно формування за різновидом округлої крони — куща Кіма Гріна або KGB (а це, по суті, американський модифікований варіант іспанського куща).
Читайте також: Черешневий сад на Буковині накриють плівкою