Овочі-Ягоди-Сад

Учена порадила, як сформувати аматорський яблуневий сад

Учена порадила, як сформувати аматорський яблуневий сад

До аматорського саду бажано залучати й сорти, що характеризуються надраннім чи надпізнім достиганням яблук, схильністю до обпадання чи занадто тривалим (неодночасно) дозріванням.

Таку пораду дала в статті в журналі «Садівництво по-українськи» Тетяна Кондратенко, професорка Інституту садівництва НААН.

Різне терміни плодоношення літніх і осінніх сортів уважається позитивною, якщо передбачити,  що власник буде споживати якісні свіжі яблука тривалий  період, збираючи плоди з дерев поступово, мірою досягнення кожним споживчої стиглості. 

«Це також знімає питання в потребі холодного сховища у теплий сезон», – підкреслила Тетяна Кондратенко. 

Вона зауважила, що невеликий або завеликий розмір яблук чи їхня неодномірність, слабка транспортабельність — теж не на заваді потрапляння сорту в сад аматора, якщо йому притаманні інші унікальні властивості, наприклад, щедре плодоношення після суворої зими чи високий уміст у плодах біологічно активних речовин, тривала лежкість у малопристосованих умовах тощо. 

«Сьогодні світова колекція яблуні налічує понад 20 тис. найменувань, у генетичному фонді цієї культури в Україні міститься 2,8 тис. зразків. Вони характеризуються найрізноманітнішими властивостями. Тому в садовода-любителя є всі можливості зробити правильний добір сортів для родинного саду, щоб його продукція задовольняла всі бажання й смаки членів родини, друзів, знайомих», – зазначила професорка.

Читайте також: Дослідниця назвала кращі аматорські сорти яблунь