Овочі-Ягоди-Сад

У Зімбабве почали розмножувати насіннєву картоплю, щоб зменшити імпорт

У Зімбабве почали розмножувати насіннєву картоплю, щоб зменшити імпорт

Уряд Зімбабве спільно з Дослідницькою станцією Куцага розпочав програму розмноження насіннєвої картоплі від міні-бульби до товарної насіннєвої картоплі.

Ця програма знизить критичну нестачу насіннєвої картоплі, що призвело до того, що країна імпортує 60 відсотків своїх потреб.
Про це повідомляє Potato.pro.

Директор з розвитку бізнесу та маркетингу дослідницького центру Осуел Мхарапара заявив, що вони примножують насіннєву картоплю, що, як очікується, пом’якшить нестачу в найближчі два роки.

Зімбабве вдалося до імпорту насіння картоплі після зменшення виробництва насіння у карантинному районі Ньянга.

«Основна частина насіннєвої картоплі імпортується з Південної Африки. Ми виділили ресурси на дослідження, які гарантують, що ми почнемо виробляти матеріали, що не містять хвороб, у нашій лабораторії», – запевнив Осуелл Мхарапара, керівник відділу розвитку бізнесу та маркетингу на Науково-дослідній станції Куцага.

За словами Осуела Мхарапари, імпортуючи насіннєву картоплю, країна також імпортує хвороби. Це головним чином тому, що отримують матеріал невідомої репродукції. Тож зімбабвійці почали власне вирощування посадкових бульб з автентичного матеріалу, який очищається перед розмноженням.


Читайте також: Компанія Bejo вивела перший гібрид картоплі, що розмножується насінням