Овочі-Ягоди-Сад

У Польщі знизилися ціни на овочі та фрукти

У Польщі знизилися ціни на овочі та фрукти

Ціни на овочі та фрукти в польських торговельних мережах продемонстрували зниження у лютому порівняно з аналогічним періодом минулого року. Водночас середня вартість продуктів харчування в країні за цей час зросла на 3,2%. 

Про це повідомляє F&H.

За даними звіту «Індекс роздрібних цін», підготовленого UCE RESEARCH та WSB Merito Universities, дефляція у секторі овочів становила 4,1%, а у секторі фруктів — 3,1%. Зниження вартості зумовлене необхідністю виробників звільнити склади від запасів осіннього врожаю для підготовки сховищ до нового сезону. Найбільше на падіння загального індексу вплинули запаси картоплі, яблук, капусти, редиски та буряку.

«У той час як решта продуктів харчування дорожчає, свіжа продукція опинилася під тиском сільськогосподарських циклів», — пояснила докторка Анна Мотильська-Кузьма з Університету Нижньої Сілезії. Дослідники зазначають, що загалом щоденні покупки в січні цього року подорожчали в середньому на 3,7% у річному обчисленні, охоплюючи 17 категорій товарів, серед яких напої та побутова хімія.

Читайте також: На ринках Мукачева з’явилися перші сезонні овочі