Овочі-Ягоди-Сад

У Польщі не дозбирали пізню лохину через навалу дрозофіли Сузукі

У Польщі не дозбирали пізню лохину через навалу дрозофіли Сузукі

Цьогорічна ситуація, пов’язана з масовою появою дрозофіли Сузукі на плантаціях ягід, виявилася великим сюрпризом для виробників. Через велику зараженість ягід багато плантацій навіть припинили збирати плоди.

Про це повідомляє Jagodnik.

«Із середини серпня інформація про масову появу шкідника на плантаціях надійшла до нашої редакції, – зазначає видання. – Найчастіше це стосувалося насаджень, розташованих неподалік від лісів та деревних насаджень. На самих плантаціях спалахи шкідників з’явилися в затінених частинах, де волога залишалася найдовше. Проблема була настільки суттєвою, що багато плантацій лохини відмовились від збирання урожаю плодів середньопізніх та пізніх сортів. Це стосувалося таких сортів, як: Блюкроп, Чендлер, Ліберті, Елліот та Лейтблю.

Є плантації, де на кущах залишили кілька тонн ягід. Яйця дрозофіли, відкладені в них, робили плоди м’якими. Ці ягоди швидко опадали.
На плантаціях, де швидко провели обробки дозволеними препаратами (Децис, Каліпсо, Спінтор), проблема частково була контрольована. Там урожай повертали – якщо було ще що робити. Однак це було можливо не скрізь. 

Там, де плоди залишалися на кущах, вони ставали чудовою «їжею» для дрозофіли Сузукі.

Кшиштоф Жабувка з компанії Daifressh Berry закликав садівників діяти проти шкідника превентивно. Адже якщо дрозофілу вчасно не виявити і не вжити профілактичних заходів, то одна самка у своєму житті здатна відкласти 350-400 яєць, навіть 3 яйця на один плід. 

«За сезон може з’явитися 10 поколінь цього шкідника. Це показує, що за цією самкою потім слідують мільйони яєць і пошкоджених плодів», – підкреслив Кшиштоф Жабувка.

Протидія появі личинок у плодах має базуватися на цілому комплексі дій. Першим кроком є ​​проведення моніторингу, щоб розуміти, коли шкідник з’являється і в якій кількості. Також рекомендують збирати ягоди якомога частіше, щоб зібрати плоди на оптимальній стадії стиглості. Важливо не залишати ягоди під кущами, де вони можуть стати чудовим середовищем для розмноження мух і джерелом подальших проблем. Нетоварні ягоди також слід належним чином утилізувати.

Методи профілактики також включають використання механічних бар’єрів у вигляді сіток у тунельних насадженнях. Ефективним є також будівництво високих (3,5 м заввишки) огорож навколо плантації. Це створює бар’єр, який комахи не можуть подолати, щоб дістатися до врожаю. Варто зазначити, що розмір вічка сітки не повинен бути більше 0,98 мм. Експерименти з використанням цього методу, проведені в Японії, дали дуже добрі результати. 

«Ми можемо говорити про ефективну профілактику дрозофіли Сузукі лише в тому випадку, якщо вона охоплює цілий комплекс заходів, що захищають плоди та насадження від шкідника. Один метод або один захід не забезпечать хороших результатів», – пояснив Кшиштоф Жабувка.

Читайте також: Американці досліджують паразитичну осу для захисту від дрозофіли Сузукі