Овочі-Ягоди-Сад

У Північно-Західній Європі очікують проблем з якістю картоплі

У Північно-Західній Європі очікують проблем з якістю картоплі

Через надзвичайно дощове літо виробники Німеччини, нідерландів, Бельгії та Франції очікують проблем з хворобами та якістю картоплі. При цьому врожай прогнозують на рівні минулого року.

Про це повідомляє Північно-західноєвропейське об’єднання картоплярів (NEPG).

«За останні десятиліття Північно-Західна Європа мала одне з найбільш вологих літ в історії. У деяких районах Бельгії та Західної Німеччини кількість опадів у середині липня була абсолютним історичним максимумом. 

Із середини липня проблема фітофторозу постійно непокоїла виробників, а витрати на обприскування становитимуть історичний максимум. 

Все більше виробників стверджують, що спалахи фітофторозу більш-менш контролюються, але так чи інакше матимуть вплив на сезон.

За даними NEPG, очікується, що глобальна врожайність на рівні ЄС-04 (зона NEPG) буде приблизно однаковою з минулорічною, тобто 45 т/га і трохи вище середнього за 5 років. Проте, є багато невизначеностей щодо питань якості (гниття, порожнини, деформації бульб, тріщини) та умов збирання та зберігання.

Очікується, що загальне виробництво у зоні NEPG складе близько 22,4 млн. тонн (на площі 498 тис. га). Це менше, ніж минулого року, головним чином через скорочення площ під картоплею, і подібне до середнього за 5 років.

Відзначають, що вирощування картоплі – це все більш дорогий бізнес (витрати на обприскування вище середнього у 2021 році, вищі витрати енергії на зберігання у 2021-2022 роках), і так буде і надалі. Вищі ціни на зернові та ріпак у поєднанні з більшими витратами на виробництво картоплі можуть вплинути на площі картоплі 2022 року.

Попри незрозумілу ситуацію із пандемією COVID-19, з кінця весни і протягом усього літа переробники працювали на повну потужність. Загальний обсяг продажів європейської переробленої картопляної продукції збільшився на 13% порівняно з сезоном 2019/20.

Читайте також: Польські овочівники страждають від надмірних дощів