Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

У Центральній Польщі гарні прогнози для Гали та Чемпіона, гірші – для Джонаголда, Айдареда та Голдена

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

У Груєцькому повіті біля Варшави інтенсивне червневе висипання зав’язі яблук стало реакцією на квітневі та травневі заморозки.

Про це повідомляє SadyOgrody

Роберт Бінькевич, радник сад компанії Agrosimex, каже, що урожай Гали виглядає багатообіцяючим. У деяких місцях є квартали, де врожайність буде нижчою через заморозки та слабшого зав’язування. У нових кварталах Гали, особливо смугастих сортів, також спостерігалося велике висипання бутонів, але порівняно з іншими сортами яблук, Гала в цьому сезоні краще.

Чемпіон – другий сорт після Гали, який порівняно добре пережив весняні заморозки. Незважаючи на те, що до цвітіння – у квітні, квіткові бутони були досить сильно пошкоджені, урожайність у цього сорту досить хороша. Однак великий відсоток пошкодження шкіри у вигляді висипання, т. зв. лизаки або обручки і деформація плодів відносно інших сортів (до 50%). Крім того, у яблук є дуже короткі черешки. У деяких садах чемпіон більше постраждав від морозів, а врожайність погана, але в цілому врожайність цього сорту буде досить високою, лише нижчої якості.

Ситуація в групі Джонаголда дуже різноманітна. У садах на кращих місцях хороший або навіть дуже хороший урожай яблук обіцяють після проріджування Глобарилом. З іншого боку, в деяких кварталах на деревах залишилося кілька-десятків яблук. Також є сади, де врожаю взагалі немає. Група Джонаголд найбільше постраждала від весняних заморозків у Груєчко-Варці.

Врожай Голдена буде меншим, ніж у попередні роки. Кілька факторів позитивно вплинули на ситуацію, що склалася. Дерева після гарного плодоношення в попередні роки впали в легкий відпочинок. Навесні цвітіння в деяких садах було поганим через несприятливі умови. Сильне висипання додатково обмежило врожайність цього сорту.

Айдаред також сильно постраждав від весняних заморозків. Бутони опадали через 2-3 тижні після цвітіння, що було пов’язано з пошкодженням від морозів, що призвело до неправильного запилення та запліднення. В результаті насіння відсутнє або неправильно розвинене. Після використання гіберелінів деякі бутони штучно підтримувалися на деревах. В деяких садах висипання плодів тривало до початку липня.

У випадку Айдареда, як і у групи Джонаголда та сорту Голден, втрата врожаю буде значною. За словами Роберта Бінькевича, в районі Груєчко-Варкі, за попередніми підрахунками, врожайність яблук цього року становитиме близько 60-70 відсотків (усіх сортів в цілому) щодо нормального року збирання.

Читайте також: У Польщі прогнозують на 5% більший, ніж торік, урожай фруктів

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: