Овочі-Ягоди-Сад

Туреччина збільшує свою частку в глобальному виробництві фундука

Цього року Туреччина збільшить свою частку у світовому виробництві фундука до 70%, зібравши до 800 тис. тонн лісових горіхів.

Про це стало відомо на зустрічі делегацій країн-виробників та споживачів фундука у Стамбулі, повідомляє FreshPlaza.

«Італія є найближчим конкурентом Туреччини у виробництві фундука у світі. Минулого року обсяг виробництва Італії склав 125 тис. тонн і становив 14% на світовому ринку. Цього року очікується, що обсяг виробництва лісового горіха в країні зменшиться до 100 тис. тонн і частка світового ринку знизиться до 9%. Азербайджан є ще одним конкурентом у виробництві лісових горіхів. Виробництво цієї країни також зменшиться; з 68  тис тонн до 42 тис тонн, а її частка на світовому ринку знизиться з 7% до 4%», — голова Асоціації експортерів лісових горіхів Туреччини Алі Гайдар Горен.

Читайте також:«Еліта» розширить насадження фундука до 500 га

За його словами,Туреччина експортувала 270 тис. тонн лісових горіхів та продуктів з них у сезоні 2018-2019 та отримала понад $1,5 млрд виручки.

Туреччина експортує фундук переважно в Європу. 10 кращих експортних ринків фундуку країни включають 9 країн Європи та Китай. Три кращі експортні ринки – Німеччина, Італія та Франція. Експорт до Китаю з кожним роком збільшується, і, таким чином, країна входить в топ-10 експортних ринків.

«Останнім часом найважливішою проблемою є шкідники в садах. Нам потрібно продовжувати боротьбу з шкідниками, щоб захистити фундук. Виробників, які застосовують пестициди у власних садах, слід надавати подальшу підтримку», – підкреслив Алі Гайдар Горен.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!