Овочі-Ягоди-Сад

Туреччина утримує позицію основного постачальника цитрусових до України

У 2022 році найбільша частка в структурі закордонних постачань сільгосппродукції до України – 10,5 % – припала на плоди та горіхи. Переважно за рахунок цитрусових, бананів, інших екзотичних плодів: авокадо, ананасів, хурми, ківі, а також винограду і кісточкових фруктів.

Про це повідомив старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Богдан Духницький.

За даними Державної митної служби, у 2022 році обсяг імпорту плодів і горіхів сягнув $663 млн – на 21% менше, ніж роком раніше.

Основним постачальником продукції цієї групи щонайменше останні 5 років залишається Туреччина, з якої торік завезли 220 тис. тонн фруктів. А частка Туреччини у вартості вітчизняного імпорту плодів була 30,7 %, зазначив експерт.

Також значні обсяги фруктів українські компанії купували в Еквадорі – 13,4%. Значно меншими були постачання з Греції (6,3%), Колумбії (5%), Іспанії (4,7%), Коста-Ріки (4,6%) та Єгипту (4,3%).

Найбільшим попитом серед плодово-ягідної продукції в Україні традиційно користуються цитрусові і банани, які у 2022 році сформували 60% вартості її імпорту. У грошовому еквіваленті торік скоротилися обсяги закупівель за кордоном по всіх товарних позиціях, за винятком кавунів і динь, додав Богдан Духницький.

Як повідомлялося, фрукти почали імпортувати через порт Рені.