Овочі-Ягоди-Сад

Туреччина нарощує виробництво кісточкових фруктів

Туреччина нарощує виробництво кісточкових фруктів

Туреччина четвертий рік нарощує виробництво персиків та нектаринів на тлі падіння світового виробництва кісточкових, спричинене погодними умовами в Китаї та Європі – найбільших виробниках персиків та нектаринів.

Про це повідомляє Eurofruit.

Прогнозується, що світове виробництво персиків та нектаринів зменшиться на 1,1 млн. тонн – до 21 млн. тонн у 2020/21 маркетинговому році через несприятливі погодні умови у найбільших регіонах виробництва – Китаї та Європейському Союзі. 

Згідно з доповіддю USDA, виробництво кісточкових фруктів у багатьох країнах-виробниках скорочується за винятком ​​Туреччини.

Сильний сніг у квітні у провінціях Китаю, де в-основному вирощують персики, сприятиме зниженню загального виробництва плодів кісточкових фруктів на 500 тис. тонн – до 14,5 млн тонн. Прогнозується також скорочення її експорту на третину, оскільки триває заборона Росії на ввезення китайських фруктів.

За прогнозами, ЄС вироблятиме 3,5 млн тонн, що менше на 600 тис. тонн після майже рекордних обсягів минулого року.

«Різноманітні погодні явища вплинули на обсяги виробництва провідних виробників Іспанії, Італії, Греції та Франції. Надлишок виробництва персика за останні кілька років також спричинив скорочення площі посадки в Іспанії, Італії та Франції», – йдеться у звіті USDA.

США є іншим великим виробником, який очікує падіння виробництва через заморозки. Прогнозують, що тут зберуть 691 тис. тонн, що на 26 тис. тонн менше порівняно з 2019/20 роками.

Шостий рік поспіль Туреччина показує тенденцію до зростання виробництва кісточкових. Очікується, що врожай складе 870 тис. тонн. Це має спричинити відповідний ріст експорту, що також стимулює подальші інвестиції та розширення з боку турецької кісточкової галузі.

«Очікується, що більш високий рівень постачання та менша конкуренція в Росії через відсутність Китаю сприятимуть зростанню експорту (Туреччини) на 40 тис. тонн до рекордних 140 тис. тонн, ріст майже втричі за чотири роки», – йдеться у звіті.

Читайте також: Світовий урожай персиків і нектаринів зменшився