Овочі-Ягоди-Сад

Тривалі дощі можуть стати для диких бджіл-запилювачів фатальними

Рясні тривалі дощі можуть згубити популяцію диких бджіл-запилювачів сільськогосподарських рослин, – розповіла Ганна Гончар, молодший науковий співробітник Інституту еволюційної екології НАН України.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

«Переважна більшість видів диких бджіл – поодинокі за способом життя, піклування про потомство, як у медоносних, у диких бджіл відсутнє. Тому наслідки тривалої несприятливої погоди для таких видів є більш фатальними, ніж для медоносних бджіл», – розповідає експерт.

За низької активності під час пошуку живлення та нетривалого періоду життя (до 4 тижнів) вони не встигають заготовити провіант для розплоду, і тому наступного покоління може взагалі не бути, або воно є дуже ослаблене внаслідок малої кількості їжі під час розвитку.

Такий самий випадок спостерігають і після посушливого літа з незначною кількістю опадів та малоінтенсивним цвітінням рослин. А враховуючи додатковий тиск на популяції диких бджіл посередництвом зміни рослинного покриву шляхом збільшення площ для сільського господарства або забудови, різноманіття квіткових рослин може бути занадто низьким, що взагалі спричинить локальну екологічну кризу.

Читайте також: Руда осмія запилює в 10-50 разів ефективніше, ніж домашня бджола