Овочі-Ягоди-Сад

Тривале зберігання овочів може принести прибуток, але витрати значні

Тривале зберігання овочів може принести прибуток, але витрати значні

Овочівники з господарства «Раст-Агро» (Дніпропетровська область) у нинішніх кліматичних та економічних обставинах в Україні використовують власні сховища для зберігання залежно від ситуації на ринку та погоди. Тривале зберігання може принести прибуток, проте й витрати на це значні. Часто раціональніше продати овочі до березня.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповідає власник господарства Андрій Романів.

«Той, хто дотримав цибулю та моркву до червня – непогано заробив, але й витрати на електроенергію були немаленькі, – розмірковує він. – Звичайно, колись щось зі сховища й «вистрілює», але нема такого, як раніше – коли ти кладеш продукт у холодильник і гарантовано маєш великий прибуток. Зараз цього може й не статись».

З практики «Раст-Агро» морква може почати активно псуватись у звичайному приміщенні, без холоду, вже у лютому, з іншого боку в холодильнику вона показала себе чудово – навіть зараз нею торгують нормально. У господарства два сховища – на 500 тонн з сучасною охолоджувальною системою та на 1 тис. тонн – звичайний корпус на провітрюванні (ворота з двох сторін та вентиляція). З останнього вони продають овочі максимум до березня. Цибулю, за словами Романіва, господарство майже не зберігало – її добре брали оптовики, і господарство одразу ж вкладало виручені гроші у подальше вирощування інших овочів.

Читайте також: Додатковий вентилятор може досушити цибулю у крайньому випадку