Овочі-Ягоди-Сад

Томати можуть знизити ризик високого кров'яного тиску

Томати можуть знизити ризик високого кров'яного тиску

Томати, що містять багато калію, знижують ризик високого кров’яного тиску до 36%, свідчить дослідження вчених Університету Барселони (Іспанія).

У дослідженні взяли участь понад 7 тис дорослих у віці від 55 до 80 років. Дослідження показало, що щоденне споживання одного великого помідора (приблизно 113 г) може потенційно знизити ризик високого кров’яного тиску до 36%.

Дослідження, опубліковане в European Journal of Preventive Cardiology, тривало 3 роки та включало учасників з факторами високого ризику серцевих захворювань, такими як діабет, куріння, високий рівень холестерину, ожиріння та сімейна історія ранніх серцево-судинних захворювань.

На початку дослідження понад 82% учасників вже мали високий кров’яний тиск. Їх розділили на 3 групи залежно від рівня гіпертензії: гіпертензія 1 ступеня (систолічний від 140 до 159 мм рт. ст. і діастолічний від 90 до 99 мм рт. ст.), гіпертензія 2 ступеня (систолічний від 160 до 179 мм рт. ст. і діастолічний від 100 до 109 мм рт. ст.) і гіпертонія 3 ступеня. (систолічний 180 мм рт. ст. або вище та діастолічний 110 мм рт. ст. або вище).

Учасники заповнили анкети щодо дієти та фізичної активності, а щоденне споживання помідорів було визначено на основі таких продуктів, як сирі помідори, томатний соус і гаспачо. Дослідження виявило помітний зв’язок між збільшенням споживання томатів і зниженням артеріального тиску.

У порівнянні з групою з найменшим споживанням (42,5 г або менше), група з найбільшим споживанням (близько 113 г або більше) продемонструвала на 36% нижчий загальний ризик гіпертонії. Крім того, спостерігалося значне зниження діастолічного артеріального тиску (на 0,65 мм рт.ст.) у групі середнього споживання помідорів порівняно з групою найменшого споживання.

Хоча дослідження підкреслило потенційні переваги томатів у регулюванні артеріального тиску, зниження як систолічного, так і діастолічного артеріального тиску було значним лише в учасників з гіпертонією 1 ступеня, а не в тих, хто мав вищий артеріальний тиск. Автори припустили, що відсутність зворотнього зв’язку у вищих ступенях гіпертензії можна пояснити літньою природою досліджуваної популяції, більшість із яких мала тривалу гіпертензію на початку.

Читайте також: Відкриття нового гену томатів зможе здешевити салатні сорти