Овочі-Ягоди-Сад

Томати дешевшають через ріст виробництва та імпорт

Українські тепличні комбінати пропонують томат за ціною 25-27 грн/кг ($0,93-1/кг), що в середньому на 18% дешевше, ніж в кінці минулого робочого тижня.

Про це повідомляє EastFruit.

Аналітики проєкту пояснюють зниження цін ​​сезонним збільшенням продукції в тепличних комбінатах та регулярними поставками на внутрішній ринок імпортного томата.

«Істотний тиск на ціни надає присутність на ринку великих обсягів імпортного томата виробництва Туреччини та Польщі, ціна на який в Україні формується фактично в тому ж діапазоні, що і на місцеву продукцію», – пише видання.

На даний момент українські тепличні комбінати відвантажують томат фактично за тими ж цінами, що і рік тому. При цьому, ключові гравці ринку не виключають подальшого зниження цін в даному сегменті. Свою думку, вони аргументують тим, що найближчим часом на ринок почнуть надходити томати з літніх теплиць на півдні країни. При відсутності попиту це може призвести до значних накопичень тепличного томату на складах оптових компаній, реалізувати який можна буде тільки шляхом істотного зниження цін.

Читайте також:Вчені дослідили залежність смаку томатів від температури зберігання