Тепличники економлять енергію потрійною плівкою
11 січня ТОВ «Перспектива» з Нікополя Дніпропетровської області посяло томати в плівкових теплицях. Економити енергію допомагає потрійна плівка, парники-тепляки над касетами з розсадою та вериткальна плівка, що відсікає незадіяні площі та холодні торці приміщень.
Про це повідомляє журнал «Плантатор».
«Застосовуємо італійську плівку щільністю 150 мк, яка слугує до 6–8 років, – розповів Дмитро Дон, агроном овочівник тов «Перспектива». – Додаткові компоненти в її складі запобігають утворенню конденсату, дають еластичність як під час великих морозів і навантаження снігом, так і літньої спеки, адже діапазон міцності цього матеріалу допускає температуру від –40 до +60 °С. На відстані 25 см від зовнішнього шару плівки є ще один — внутрішній, щільністю 100 мк, українського виробництва, також з ефектом «антикрапля». А на висоті 2,5 м від поверхні ґрунту для кращої енергоефективності в розсадний період ми розташовуємо третій шар плівки щільністю 80 мк. Це так звана друга стеля — вона відсікає частину простору теплиці, в опаленні якого наразі немає потреби».
Видання додає, що заощаджувати на опаленні овочівникам допомагають ще два рішення.
Перше: одразу після посіву насіння в касети над ними встановлюють маленький плівковий парничок – тепляк. Додатково на касети може бути накинута плівка щільністю 60 мк. Щойно насіння проклюнулося, її прибирають.
Друге рішення – плівка, розташована вертикально. Її призначення: або відсікати простір теплиці, в якому немає потреби, або створювати додаткову повітряну подушку на торцях теплиці, де розташовані кватирки.
Читайте також: репортаж з підприємства-лідера вирощування розсади овочів Вищий пілотаж