Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Тепличні овочі у 2020-му було вигідніше продавати в Україні, ніж експортувати

Минулого року українськи тепличні комбінати майже не експортували томат та огірок за кордон, адже вартість тепличних овочів у Європі в середньому за сезон була нижчою, ніж в Україні.

Про це в коментарі AgroTimes розповів президент асоціації «Теплиці України» Євгеній Чернишенко.

«Минулого року експортували огірки та помідори в країни Балтії та трохи – в Польщу. Це тривало недовго, а обсяги були невеликими. Адже ціни на тепличну овочеву продукцію в Європі були на 5-7% нижчими, ніж в Україні. Тому в середньому за рік у 2020-му експортувати невигідно», – сказав президент асоціації.

За словами Євгенія Чернишенка, на внутрішньому ринку українським тепличникам доводилося жорстко контурувати з турецькою продукцією, яка через більш теплий клімат має нижчу собівартість.

«В Україні витрати на газ, електроенергію та воду становлять 50-60% собівартості, – підкреслив президент асоціації «Теплиці України». – Вартість електроенергії значно зросла для тепличної галузі й становить 3.20-3.30 грн/кВт. Це дорожче, навіть, ніж у Польщі». 

На думку Євгенія Чернишенка, в Україні також важче вести бізнес, ніж в Європі: нижча купівельна спроможність населення, дорожчі кредитні ресурси, відсутні державні програми підтримки галузі.

Читайте також: У 2020-му тепличникам не повезло з локдауном, але допомогла ціна на газ, – виробник