Овочі-Ягоди-Сад

Система біозахисту проти сливових шкідників дає рентабельність 256%

Система біозахисту проти сливових шкідників дає рентабельність 256%

Науковці Інституту садівництва НААН і Придністровської дослідної станції садівництва розробили систему захисту сливи від чорного сливового пильщика, сливової обпиленої попелиці, сливової плодожерки, плодової гнилі та клястероспоріозу.

Про це у своїй статті в журналі «Садівництво по-українськи» розповів Ігор Шевчук, канд. с.-г. наук, Інститут садівництва НААН.

«Система ґрунтується на застосуванні нової препаративної форми мікробіологічних препаратів, з урахуванням регулювальної ролі ентомофагів сливової обпиленої попелиці, феромонного моніторингу та погодних чинників, що уповільнюють розвиток і обмежують чисельність плодожерки», – написав він.

За системою, потрібно двічі обробляти препаратами проти кожного фітофага з інтервалом 10–12 днів. Решта заходів – утримання ґрунту під чорним паром та детальне обрізування дерев.

Запропонована система дає змогу:

  • досягти ефективність проти пильщика 92%, плодожерки 96%, попелиці 89%;
  • одержати 85%-ну прибавку врожаю порівняно з контролем; 
  • підвищити уміст у плодах загальних пектинів, фенолів;
  • досягти рентабельності на рівні 256% (на контролі 167%).

«Суттєвою перевагою рекомендованої системи біологічного захисту сливи порівняно з хімічною системою є те, що вирощені плоди придатні для виробництва продуктів для дієтичного та дитячого харчування», – додав пан Шевчук.

Читайте також: Сливова плодожерка вимагає інтенсивних обробок з літа