Овочі-Ягоди-Сад

Синтетичний ауксин запобігає опаданню яблук

Синтетичний ауксин запобігає опаданню яблук

Масове опадання стиглих яблук може суттєво знизити якість яблук. Щоб цьому запобігти, дерева обробляють синтетичним ауксином.

Про це в своїй статті в журналі «Садівництво по-українськи» повідомляє Казимир Томала, доктор сільськогосподарських наук, професор Варшавського університету сільського господарства (Польща).

Дослідник зауважує, що мірою наближення збиральної зрілості зростає інтенсивність деяких метаболічних змін і водночас змінюються фізичні якості яблук. Знижується твердість м’якуша, основна барва шкірки змінюється із зеленої на золотаву, утворюється рум’янець, починається перетворення крохмалю на глюкозу, починається та зростає виділення етилену, що становить у житті плодів переломний момент. 

«Етилен, як гормон старіння, стимулює всі ферментаційні реакції, що призводять до дозрівання та старіння плодів, – пише Казимир Томала. – Він грає також свою роль в утворенні шару, що відділяє гілку від плодоніжки яблука. Цей шар складається зі скорковілих клітин, послаблює зв’язок плоду плодовою гілочкою. На початковому етапі збирання яблук стає легшим, пізніше, якщо дослівно, «яблука самі залишаються в руці», по цьому в деякі роки настає масове опадання плодів на землю».

Відділення плодів від гілки залежить від погоди й умов вирощування. Вважається, що абсцизова кислота, синтезована в листі і плодах, індукує виділення етилену, і етилен дезактивує ауксини, що сприяє утворенню коркового шару. 

«Для цього з метою стримування опадання яблук дерева за 3–4 тижні перед збиранням урожаю один раз обприскують препаратом на основі синтетичного ауксину», – радить професор. 

Читайте також: Етефон збільшує рум’янець яблук літніх сортів