Овочі-Ягоди-Сад

Сині, фіолетові та червоні промені покращують бульбоутворення картоплі

Науковці Інституту картоплярства НААН провели дослідження на сортах картоплі Кіммерія, Княгиня, Мирослава щодо впливу спектрального складу світла на утворення бульб. Освітлення синіми, фіолетовими та червоними променями дало приріст мінібульб від 2,2 до до 10,1 г.

Про це пише журнал «Плантатор».

Джерелом світла під час розмноження рослин картоплі були електричні лампи різних типів, серед яких люмінесцентні лампи (спектральний склад — 50% фіолетове світло (440 нм), 30% — зелене (500 нм) та 15% — жовте (575 нм)).

Читайте також: В Інституті картоплярства отримують елітний посадковий матеріал за три роки замість чотирьох

Для життя рослин важлива фотосинтетично-активна радіація (від 380 до 710 нм) та фізіологічно активна радіація (від 300 до 800 нм). Сині, фіолетові (380–490 нм) та червоні (600–720 нм) промені приймають безпосередню участь у фотосинтезі, стимулюють синтез білків і регулюють швидкість розвитку рослин.

Освітлення фітосвітлодіодами червоного спектра покращує розвиток вегетативної частини рослин. На 30 день культивування сортів картоплі вага вегетативної частини рослин збільшилась на 2,2–3,2 г. Синій спектр призводить до швидкого утворення столонів у всіх досліджених сортів. Рослини формують більшу кількість мінібульб, з більшою вагою на 3,7–10,1 г.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!