Світове виробництво вина може бути найменшим за 63 роки
На основі вичерпних даних з 29 країн що становить 85% світового виноробства, виробництво вина на 2024 рік оцінюється в межах 227 – 235 млн. гектолітрів
із середньою проекцією 231 млн. гектолітрів. Цей на 2% менше, ніж у неврожайному 2023 році та падіння на 13% проти середнього врожаю за 10 років. Це позиціонує виробництво вина 2024 року як потенційно найменший світовий обсяг виробництва з 1961 року (220 млн. гектолітрів).
Про це йдеться у першому звіті за 2024 рік Міжнародної організації виноградарства та вина (OIV).
Уточнюється, що у Південній півкулі виноробство у ключових країни зазнало значного падіння: Австралія, Аргентина, Чилі, Південна Африка та Бразилії зменшили обсяги виробництва на 4-21% за їхні середні показники за 5 років. Майже всі країни ЄС мають нижчі за середні обсяги врожаю. Франція, провідний виробник у 2023 році, має найбільше падіння виробництва.
Лише невелика група регіонів, зокрема США і кілька країн Східної Європи включно з Угорщиною, Грузією та Молдовою – насолоджувались сприятливішими кліматичними умовами, досягаючи середні або вище середнього обсяги виробництва.
Як і в 2023 році, екстремальні або нетипові метеорологічні події мають ключовий вплив на світове виробництво. Ранні заморозки, сильні опади та тривала посуха істотно впливає на врожайність виноградників.
При цьому другий рік поспіль скорочується виробництво вина на тлі зменшення глобального споживання та високого рівня запасів. Це може сприяти ринковій рівновазі та пом’якшенню негайного економічного впливу для деяких регіонів або виробників, зазначають в OIV.
Читайте також: Одеські винороби очікують цього року отримати якісний вінтаж