Суперщільні сади черешні поки що є експериментальними
Суперщільні сади цієї культури (від 1250 дерев на гектар) на карликових підщепах з осеподібними кронами є експериментальними. Тоді як більшість промислових садів черешні росте на сильнорослих підщепах.
Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
«Саме тому на цьому етапі суперщільні сади цієї культури (від 1250 дерев на гектар) на карликових підщепах з осеподібними кронами проходять всебічне вивчення в наукових установах і є переважно експериментальними», – стверджує в статті Олена Кищак, докторка сільськогосподарських наук, завідувачка селекційнотехнологічного відділу Інститут садівництва НААН.
За даними дослідниці, у Туреччині, яка є найбільшим виробником плодів черешні у світі, 70−80% обсягів виробництва базується на сорті Зіраат, який щеплюють на сіянцях антипки та дикої черешні, і лише 5% займає Регіна, яку культивують на підщепах Гізела 5 і Гізела 6.
«Це свідчить про те, що на відміну від яблуні на сучасному етапі інтенсифікації садівництва сильнорослі та середньорослі підщепи залишаються основними в структурі насаджень черешні.
Читайте також: Черешні з малогабаритною кроною нижчі, ніж інші