Студентам у Кропивницькому збудували найпрогресивнішу теплицю
У Кропивницькому, на кафедрі загального землеробства Центральноукраїнського національного технічного університету (ЦНТУ) відкрили наукову лабораторію-теплиця у вигляді геодезичного купола, який не втратить актуальності через 5-10 років.
Про це повідомляється на сайті навчального закладу.
«Щоб стати фахівцем у будь-якій галузі, потрібен практичний досвід. Це аксіома. Агрономи, екологи – люди, безпосередньо пов’язані з практичною діяльністю. Саме тому ми вирішили, що потрібно створити лабораторію, яка не втратить своєї актуальності через 5-10 років. Нині найпрогресивнішими є купольні теплиці. Тут можна поєднувати ґрунтове та гідропонне вирощування», – розповів старший викладач кафедри загального землеробства ЦНТУ Микола Ковальов.
Геодезичний купол має багато переваг у порівнянні з теплицями класичних форм. На купол припадає менше вітрове та снігове навантаження, а ще він забезпечує приблизно однакове освітлення протягом усього дня, незалежно від кута сонця на небосхилі.
«Звичайно, ідеальне місце для купольної теплиці – дах будівлі кафедри, – зазначає Микола Ковальов. — Але в такому разі технічно виникли б проблеми з доступом до лабораторії. Тому ми вибрали потрібне місце, вимірявши за допомогою люксметра точку з найкращим освітленням. Розрахували теплове навантаження (обсяг купола, який ми могли б обігріти нашим тепловим вентилятором) та розрахували розміри теплиці».
У теплиці-лабораторії студенти кафедри загального землеробства ЦНТУ проводять практичні заняття в рамках курсу «Загальне овочівництво» та проводять дослідження зі своїх наукових та магістерських робіт. Зокрема, обладнання купольної теплиці дозволяє вирощувати за технологією гідропоніки рослини від саджанця до плодоносної культури. Крім цього, студенти навчаються щепити та схрещувати рослини.
Читайте також: Відкрилася найбільша європейська теплиця на даху