Овочі-Ягоди-Сад

Старим виноградникам потрібна повна чи часткова реконструкція

Старим виноградникам потрібна повна чи часткова реконструкція

Виноградники, що вже тривалий час експлуатувалися, потребують реконструкції. Йдеться про наведення ладу у старих занедбаних насадженнях, заміну малоцінних сортів рентабельнішими, перехід на нові системи ведення і формування кущів тощо.

Спосіб реконструкції обирають залежно від конкретних умов і поставлених завдань. Це може бути прорідження щільних насаджень, коли зайві рослини викорчовують через одну в ряді або через ряд.

Може йтися й про ущільнення зріджених насаджень у зоні розповсюдження філоксери, для цього висаджують ремонтні рослини.

Також можлива заміна сорту – для цього кущі перещеплюють, або оновлення плантажу та кореневої системи – для цього ґрунт глибоко розпушують і потім у нього пересаджують кущі.

Перш  ніж починати реконструкцію, треба врахувати вік окремих ділянок, їх врожайність, ступінь зрідженості і стан кущів, цінність сортового складу, а також економічні можливості та трудові ресурси господарства.

Іноді потрібна повна реконструкція – корчування усіх кущів на старих розріджених ділянках і закладання нових насаджень, які відповідатимуть сучасним вимогам культури.

Утім, старі виноградники зазвичай мають певну цінність, і їм потрібна лише часткова реконструкція, наприклад, ліквідація зрідженості.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!