Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Спосіб внесення біоінсектицидів впливає на їх ефективність

Спосіб внесення біоінсектицидів впливає на їх ефективність

Якщо застосовувати препарати на основі бактерій Bacillus thuringiensis var. kurstaki шляхом поверхневого і підлисткового внесення, можна збільшити їх ефективність до 85%.

Про це розповіла Аня Вівегер, фахівець факультету рослинництва FiBL (Швейцарія), під час конференції «Органічний овочевий бізнес: перспективи 2021».

Зокрема, відповідні досліди проводилися на брюссельській капусті проти таких шкідників: гусінь білана і совки капустяної. Обробки проводили в липні, використовували препарат Delfin 3x на основі бактерій Bacillus thuringiensis var. kurstaki.

У контрольному варіанті досліду відсоток пошкодження листя брюссельської капусти становив понад 70%. Значно кращі результати спостерігалися у варіантах із обробкою рослин препаратом. Так, за одночасного застосування поверхневого і підлисткового внесення відсоток пошкодження листя зменшувався до 10–15%, а ефективність препарату зростала до 85%.

Експертка також зазначила, що підлисткове внесення особливо ефективне в разі застосування чутливих до ультрафіолету, несистемних інсектицидів або біологічних засобів (якими і є препарати на основі бактерій та грибів), а також проти шкідників, які живуть на нижньому листі чи на зворотному боці листя. 

Читайте також: Органічні фермери пояснили, чому вносять триходермін під плуг

Журнали