Спеціалістка розповіла, які сорти яблунь довелося корчувати
Пошкодження весняними заморозками, ураження паршею, нерівномірне забарвлення, низька врожайність та цінність продукції стали причинами для того, щоб позбавитися того чи іншого сорту яблунь в господарстві.
Про це в своїй статті в журналі «Садівництво по-українськи» розповіла Марія Кисляченко, агроном компанії «Аграна Фрут Лука» (Вінницька область).
«Джонаголд сильно пошкоджували весняні заморозки, внаслідок чого сорт втрачав товарність. До того ж цей сорт є надійним джерелом розвитку парші. Ред Джонапринц не мав характерного забарвлення: він з одного боку був червоним, з іншого — зелений. А споживач сьогодні хоче щось «інстаграмне», ідеальне або новеньке. Айдаред на 106-й підщепі через схему садіння та відсутність зрошення мав стабільно низьку врожайність. Топаз, хоча багато вважає його смачним сортом, мав багато випадів через вимерзання, через що й не дотягував урожайність. Адже точкою беззбитковості для нашого підприємства є 50 т/га і з товарністю вище ніж 90%», – навела аргументи спеціалістка.
Вона також зазначила, що в господарстві вирощували ресорти для перероблення, тому і були збитковими.
«Ми досі нічого не заробили на продукції для перероблення. Компанія не могла дозволити собі витрачати стільки коштів на ЗЗР для промислового сорту, – зазначила Марія Кисляченко. – У результаті отримали сад 55 га, який став розплідником хвороб та шкідників для інших ділянок. Це справжнє замкнуте коло, адже захист решти садів нам доводилося проводити ще інтенсивніше».
Читайте також: Вінницькі яблучники замінюють сортовий склад з прицілом на експорт