Овочі-Ягоди-Сад

Спеціаліст розповів про особливості обробки саду міддю

Спеціаліст розповів про особливості обробки саду міддю

Для зниження інфекційного фону та профілактики парші та інших хвороб одразу після збирання врожаю слід провести оброблення саду мідьвмісними фунгіцидами, радить продакт-менеджер компанії «Нуфарм Україна» Сергій Панасенко. 

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

«Діючим агентом у будь-якому мідьвмісному препараті є іони міді, але характер їх вивільнення і, відповідно, ефективність залежить від сполуки, яку використовують у тому чи іншому препараті. Наприклад, препарати Чемпіон та Чемп Ультра на основі гідроксиду міді мають здатність дуже швидко вивільняти іони міді. У вологих умовах фактично вся мідь у вигляді іонів доступна одразу. Це і забезпечує їхню високу стартову ефективність. Особливістю таких препаратів є те, що у деяких умовах та у максимальних нормах витрати вони можуть викликати опіки на листках, тому найбільше підходять для оброблення саду по сплячій бруньці та по зеленому конусу, а також після збирання врожаю, коли кутикула листка вже достатньо груба для того, щоб спокійно витримати таку дозу іонів міді», – розповів Сергій Панасенко.

Він також згадав, що препарат Купроксат має у своєму складі сульфат міді триосновний. Він підтримує належну концентрацію іонів міді на поверхні листка протягом тривалого часу.

«На ринку ще є препарати на основі оксихлориду міді (або хлорокису міді — що є однією і тією ж сполукою). Зважаючи на формулу оксихлориду, 75% міді у цій сполуці перебуває у формі гідроксиду та є доступними одразу після застосування, а 25% — у вигляді хлориду міді, що є доволі стабільною молекулою і іонів практично не вивільняє. У таких препаратах 25% міді є неактивною і рано чи пізно змивається опадами та потрапляє на землю. Тому норму витрати препаратів на основі оксихлориду міді слід розраховувати по металічній міді та підвищувати на 25% для отримання того ж рівня ефективності, що й препарати на основі гідроксиду чи сульфату міді триосновного», – порадив спеціаліст.

Читайте також: Селекціонер поділився своїм переліком препаратів захисту винограду