Овочі-Ягоди-Сад

Спеціаліст порадив як справитися з фітофторозом і альтеріозом картоплі

Фітофтороз картоплі

Епіфітотія (спалах) фітофторозу та альтернаріозу вже на півдні України та спостерігаються поодинокі випадки на заході. Важливо ретельно моніторити хвороби, працювати на випередження та не допускати стресів рослин.

Про це у відео на своїй сторінці у Фейсбук розповів Олег Тарасенко, менеджер з технічної підтримки компанії «Адама Україна».

Він зауважив, що як правило, хвороби починаються з нижніх листків рослин при долинах.

«Інкубаційний період фітофторозу складає всього два дні (коли ви хворобу не спостерігаєте), потім на третій день з’являються перші прояви, на четвертий день поле вже знищене і не відновиться», – наголосив спеціаліст.

Він запропонував у період, коли фітофторозу ще не спостерігається застосовувати контактні, локально системні препарати на основі диметоморфу та манкоцебу або флуазинаму та диметоморфу. Обробки при щоденних дощах проводити через 5-7 діб, при сонячній погоді і рясних росах 7-10 діб.

У випадку, коли фітофтору пропустили, зупинити її можливо при використанні суміші препаратів на основі флуазинаму та диметоморфу з додаванням діючих речовин металаксил або оксатіапіпролін або пропамокарб гідрохлорид. 

«Дорого. Але ефективно. Краще працювати профілактично і не допустити хворобу», – зауважив Олег Тарасенко. 

Для контролю альтернарії в дощову погоду через кожні 7 діб він порадив використовувати препарат на основі Фольпену та рідке збалансоване добриво з мікроелементами з формулою 6-25-25 для підживлення рослин. Адже альтернаріоз – хвороба стресів. 

При високій температурі ефективніше використовувати через кожні 7 діб препарат на основі Фольпену + та антистресант з вільимиі L-амінокислотами, оскільки високі температури викликають стрес і старіння картоплі.

Читайте також: Учені виявили найкращий ген стійкої стійкості до фітофторозу картоплі