Овочі-Ягоди-Сад

Сортовий склад українського кавуна є основною перепоною експорту в Європу, – УПОА

Безнасінневий кавун

Основними імпортерами українського кавуна виступають Естонія, Латвія, Литва і Польща.Фахівці Української плодоовочевої асоціації переконані, що кавун є перспективною експортною культурою для українських виробників, якщо вони почнуть системно культивувати плоди безнасінневих гібридів менших калібрів.

Про це повідомляє Українська плодоовочева асоціація (УПОА).

«Однією з проблем, яка на сьогоднішній день стримує експорт, є те, що українські виробники орієнтуються на вирощуванні кавуна традиційних великих калібрів. При цьому на європейському ринку користуються попитом невеликі, столові сорти кавуна, які не містять насіння. Саме через невідповідність цим вимогам, український кавун не надто активно купують у Європі», – зазначила директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

Ще однією причиною негативної тенденції експорту кавуна є відсутність виробників, які цілеспрямовано займаються вирощуванням цих ягід, для поставок на зовнішні ринки. Сьогодні експорт кавунів з Україні, в більшій мірі, є спонтанним явищем, аніж системним бізнесом.

Місцеві виробники, в першу чергу вирощують ці плоди для продажу на внутрішньому ринку, а на експорт йдуть надлишки продукції. Відповідно, якщо всередині країни ціни на продукцію будуть утримуватися на високому рівні – фермери навіть не будуть дивитися в бік експортних поставок.

Читайте також: Херсонські баштанники розробили унікальний контейнер для перевезення кавунів