Овочі-Ягоди-Сад

Собівартість пелет з топінамбура вдвічі нижча, ніж з дерева

ТОВ «Центр екологічної енергії «Топінамбур» вирощує цю культуру на 20 га в Івано-Франківській області, отримує з неї 200 тонн паливних гранул, продає вітчизняним тепличним комбінатам, експортує до Лівану, Польщі, Німеччини.

«Собівартість виробництва пелет із сухого стебла топінамбура становить 15–20 євро за тонну, з відходів деревини — 40–45 євро. Гранули купують промислові підприємства, навіть тепличні виробники для систем опалення, щоб здешевити виробництво овочів у зимово-весняний період. Частково тверде паливо експортуємо до Лівану, Польщі, Німеччини. Також із подрібненого сухого стебла топінамбура виготовляємо брикети високої щільності, з підвищеною стійкістю до вологи, які продаємо людям для опалення осель», — розповів директор ТОВ «Центр екологічної енергії «Топінамбур» Василь Стеф’юк. 

За словами підприємця, топінамбур можна вирощувати в монокультурі, він добре росте на одному місці протягом 30 років без сівозміни, невибагливий до ґрунтів, не боїться засухи та не потребує великих затрат, щоб виготовити тверде паливо.

Сировину з грудня по травень сушать на пні у природних умовах за допомогою морозу та вітру до вологості 10–20%,  економлять на сушінні однієї тонни сирої біомаси 10–15 євро. 

Збирають ссухі стебла топінамбура кормозбиральним комбайном.

Гранули топінамбура використовують не тільки для систем опалення, вони є гарною підстилкою для тварин і птиці. До того ж вона не закслює ґрунт та швидко розкладається.

Детальніше про вирощування топінамбура як енергетичної культури читайте у колонці Василя Стеф’юка «Овочівництво як альтернативна енергетика».

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!