Овочі-Ягоди-Сад

Смородина має шанси стати популярною ягодою для вирощування

Смородина має шанси стати популярною ягодою для вирощування

У 2019 році в Україну може повернутися мода  на чорну смородину та порічки.  При цьому йдеться про промислові плантації, прилаштовані під механічне збирання.

Так вважає заступник директора Інституту садівництва НААН Олександр Ярещенко, пише «Інфо-Шувар».

Він наголосив, що чорна смородина та порічки – чи не єдині позиції серед популярних ягід, які можна без проблем збирати комбайном.

«Завдяки цьому собівартість ягоди буде відносно низькою і це дозволить отримувати виробнику гарантований прибуток», – зазначив Олександр Ярещенко.

Сучасні сорти та техніка для збирання дозволяють зберегти якість смородини та порічок  на досить високому рівні для подальшого заморожування.

«Доступний садивний матеріал зіграв злий жарт з українськими садівниками в 2010-2013 роках – саме тоді смородина була фаворитом серед інших ягід, – розповів фахівець. – Ціни тоді були більш, ніж привабливі, і в цей бізнес увійшло багато непрофесіоналів, які дуже швидко розчарувались».

Швидке нарощування площ десятками і навіть сотнями гектарів «вже зараз», без належної підготовки ґрунту, нерідко – без кваліфікованого персоналу, з відвертим недотриманням агротехнології та інфраструктурою, яку не встигали підтягувати для обслуговування таких масштабів, призвело до низької продуктивності  і швидкого старіння насаджень, пояснив Олександр Ярещенко.

Такі плантації балансували на межі рентабельності, а частина просто була збитковою. Тому в останні два роки значну частину насаджень було розкорчовано.

Довідка

За даними «Інфо-Шувар», Україна входить у ТОП-3 виробників смородини та порічок у світі. В Україні, Польщі та Росії збирають 80% світового врожаю цих ягід.

Щороку Україна збирає близько 25 тис. тонн смородини та порічок з площі 5 тис. га. З 2014 року плантації під цими ягодами  постійно скорочувались на 3-4%, порічки ж  вирощують поодинокі фермери.

У 2107 році Україна експортувала майже 70 тонн замороженої чорної смородини на суму $52 тис. та 110 тонн заморожених порічок вартістю $85 тис. У свіжому вигляді ці ягоди не експортувалися.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!