Овочі-Ягоди-Сад

Слово «економія» у вирощуванні лохини зайве, – виробник

Слово «економія» у вирощуванні лохини зайве, – виробник

Для закладання плантації лохини важливо забезпечити відповідну площу живлення, рівень зволоження, забезпечити субстратом з відповідною структурою, вважає Олег Шишмарьов, директор житомирського ТОВ «Ягоди Галіївки», що входить у структуру компанії «АІК Груп».

Про це повідомляє журнал «Плантатор»

Плантації лохини площею 19 га на території Чуднівського району «Ягодами Галіївки» було закладено в 2018–2020 роках. Цього року тут збирають перший повноцінний урожай.

«Лохина й справді не пробачає відсутності знань чи зухвалості в дотриманні технології, – зауважив Олег Шишмарьов. – Якщо їй потрібна певна площа живлення, то треба дати не меншу, забезпечити субстратом з відповідною структурою, кислотністю й умістом поживних речовин, подбати про достатнє зволоження. Особливо це важливо на початку, коли рослина ще маленька, так би мовити, в дитячому віці. Від того, чи будуть забезпечені всі складові, залежить, чи розкриє вона свій потенціал. Слово «економія» у вирощуванні лохини зайве».

За словами директора, одні фермери закладають плантації лохини на основі субстрату   з українського торфу вартістю 400 грн/кубометр, інші – на іноземному, який коштує до 1000 грн. 

«Один, готуючи гряду, вкладає по 200 кубів субстрату на гектар, а інший — до 400, – сказав Олег Шишмарьов. – Різниця має значення. Вона буде відчуватися в стані рослини, позначиться на її врожайності. Тому так дорого вартує закладення гектара лохинової плантації. Водночас витратити пів мільйона гривень на один лише субстрат спроможний не кожен фермер. Доводиться йти на певний компроміс, який може стати помилкою».

Читайте також:  Її Вибагливість Лохина