Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Слива набирає популярності в українських садівників

Поділитись:
Слива набирає популярності в українських садівників

Останнім часом зацікавленість українських виробників у сливі поступово зростає, не зважаючи на те, що вона не вважається експортною продукцією. Також слива є прямим конкурентом вишні в сегменті кісточкових: щороку більш ніж 60% валового збору кісточкових в країні припадає саме на ці дві культури.
 
Про це йдеться у дослідженні експортного потенціалу плодоовочевого сектору, проведеного у рамках спільного проекту ФАО та ЄБРР «Покращення доступу українського агробізнесу до експортних ринків».

Однак вишня є досить примхливою до погодних негараздів, які все частіше спостерігаються в Україні навесні. Слива ж є досить морозостійкою культурою, тож температурні перепади та зворотні приморозки не завдають, як правило, серйозної шкоди врожаю.
 
Саме завдяки цим якостям у 2016 році сливі все ж таки вдалося вибороти першість у сегментні кісточкових: на її частку припало 36% від загального виробництва кісточкових в країні, тоді як частка вишні знизилася до 31%, а черешні й абрикоси взагалі – дише 13% та 16% відповідно.   
 
На відміну від вишні, основним каналом збуту якої традиційно виступає сектор переробки і здебільшого ціни також диктують переробники, весь урожай сливи реалізується на свіжому ринку, де вже склалася певна культура споживання.

Причому, зазначається у дослідженні, внутрішній попит на сливу в Україні, як правило. задовольняється за рахунок власної продукції, а за рахунок імпорту – зазвичай компенсується лише зниження виробництва.

AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!