Слива має свої особливості перезимівлі
Сливі властивий коротший порівняно з яблунею період природного глибокого спокою. Зокрема, встановлено, що у південних регіонах України генеративні бруньки втрачають спокій у середині – кінці січня.
Зимові відлиги провокують початок розвитку бруньок, а наступні за ними морози, особливо за значного перепаду температур, викликають пошкодження генеративних бруньок і деревини.
Вагомою перевагою сливи порівняно з іншими культурами є її висока здатність до регенерації. Навіть дуже пошкоджені дерева можуть досить швидко, за один-два сезони, відновлювати крону і знову давати гарні врожаї.
І хоча зимостійкість сливи значною мірою зумовлена генетично, вона не є постійною і може варіювати під впливом зовнішніх чинників. Потенційну зимостійкість знижує затягування вегетації до пізньої осені, надмірне навантаження врожаєм неправильно обрізаних дерев.
Також зменшують зимостійкість виснаження дерев через недостатнє живлення чи надмірний ріст унаслідок надлишкового живлення та зрошення, коли визрівання пагонів сповільнюється.
Додати коментар