Скловидність яблук виникає з 20 причин
На думку науковців і садівників-практиків, є приблизно 20 причин появи скловидності в яблук.
Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
Найчастіше причинами скловидності яблук називають незбалансованість росту пагонів і навантаження дерев плодами; завелику площу листя у розрахунку на один плід; високі дози азотних добрив і, як наслідок, надмірний ріст пагонів; слабке забезпечення плодів кальцієм; порушення в рослинах рівноваги між кальцієм, сорбітолом і азотом; пізній збір плодів; спекотну погоду в період закінчення росту плодів, їхнє надмірне освітлення; сильні дощі у передзбиральний період; різке коливання денної і нічної температури повітря; сильну обрізку дерев; сортову схильність тощо, – пише в статті Тетяна Кондратенко, д-р с.-г. наук з Національного університету біоресурсів і природокористування України.
«Казимир Томала, професор кафедри садівництва Варшавського університету сільського господарства, вважає скловидність проблемою конкретного сезону (спека, посуха, надмірне освітлення, різкі перепади нічних і денних температур) і пропонує у роки з високою ймовірністю виникнення цієї хвороби проводити раннє збирання плодів», – додає авторка.
За дотримання режиму зберігання плоди з легкими симптомами скловидності зникають через 2–3 місяці. У яблук із сильним проявом скловидності, що призначені для перероблення, бо під час зберігання ознаки хвороби не зникають, уражені тканини набувають бурого кольору.
Читайте також: Яблука з тонкою шкірочкою і слабким восковим нальотом на зберіганні схильні до в’янення