Скільки добрив потребує виноград
Мінеральне живлення винограду (внесення добрив) слід планувати на тривалий час, з урахуванням зміни родючості ґрунту і щорічного виносу елементів живлення з врожаєм.
Існує розрахована приблизна кількість основних елементів живлення для формування 1 тонни грон винограду. Залежно від виду й сорту винограду норма живлення різнитиметься незначно.
Так, 1 тонна грон виносить з ґрунту 5-8 кг азоту, 5-10 кг калію, 1,5-4 кг фосфору, 50-70 г заліза, 40 г міді, 10-15 г хлору, 15 г марганцю, 8 г бору, 6 г цинку, по 1 г нікелю, хрому, свинцю, 0,28 г кобальту і 0,06 г молібдену.
При цьому технічні сорти споживають мікроелементи інтенсивніше, ніж столові.
Загалом виноград добре пристосовується до найрізноманітніших ґрунтових умов і порівняно з іншими культурами менш вимогливий до кількості поживних речовин у ґрунті. Утім, мінеральне живлення дуже важливе для фізіології виноградної рослини.
У ґрунтовій екології виноградної культури першочергове значення належить макроелементам: азоту, фосфору і калію, які є основою мінерального живлення рослин. Їх, на відміну від мікроелементів, рослини споживають у великій кількості, і вони потрібні для наростання зеленої маси і збільшення урожаю.
Усі елементи, особливо мікроелементи, виноград має отримувати в достатній, але ніяк не надмірній кількості. Внесення добрив слід виконувати у відповідні періоди вегетації. Це – той випадок, коли краще недодати, ніж переборщити.
Додати коментар