Овочі-Ягоди-Сад

Скасування мит на імпортне вино знищить вітчизняне виноробство, – виробник

Скасування мит на імпортне вино знищить вітчизняне виноробство, – виробник

Перспектива запровадження нульової ставки мита на імпортне вино з 2021 року на виконання зобов’язань України протягом семирічного періоду після підписання економічної частини Угоди про асоціацію з Євросоюзом згубна для вітчизняного виноробства через нерівні економічні умови, вважає директорка і власниця української виноробної компанії 46 Parallel Wine Group Ганна Горкун.
Про це повідомляє Dsnews.

«Перспектива запровадження нульового мита на ввезення вина згубна для виноробної галузі України. В даному випадку вітчизняний продукт стає ще більш неконкурентоспроможним, – прокоментувала  Гарнна Горкун. – Погодьтеся, неможливо конкурувати з тими, у кого в пляшці більше 50% дотацій. У таких країнах ЄС, як Італія, Франція, діє ефективна державна підтримка, а значить вино, яке виробляється там, потрапляє в Україну за ціною нижче, ніж ціна аналогічного українського продукту. Так, у Франції на фінансування виноробної галузі в 2019 р виділялося до 8 млрд євро.
Споживання вина в Україні зростає, але зростає за рахунок імпорту. З початку року він збільшився на 25-30% в порівнянні з минулим роком. Через відсутність ефективної держпідтримки, виробництво вітчизняного вина падає, галузь входить в офіційний статус кризи, коли викорчовуються виноградники, згортаються виробництва. В даному випадку, навпаки, потрібно вводити загороджувальне мито, яка захистить внутрішній ринок і підтримає внутрішнього виробника. Впевнена, потрібно відкласти скасування імпортного мита, переглянути умови угоди з ЄС і дозволити вітчизняної галузі встати з колін».

Довідка: Мито на ввезення вина з ЄС становить 0,3-0,4 євро за літр. Імпорт вина в Україну в минулому році склав $ 146,7 млн, а за перше півріччя нинішнього року – $ 67,9 млн. Найбільший постачальник вина до України – Італія. За шість місяців цього року Україна закупила італійського вина на $ 20,7 млн. На другому місці – Франція ($ 10,5 млн за півроку), на третьому – Німеччина ($ 9,9 млн).

При цьому в грошовому вираженні експорт вина нижче імпорту в 11 разів. За даними Держстату, в 2019 році Україна експортувала вина на $ 11,9 млн. Найбільшим покупцем українського вина став Казахстан: туди було поставлено продукції на $ 1,3 млн. Другий найбільший ринок – Німеччина, куди було експортовано вина на $ 1 млн. За перше півріччя поточного року, за даними Держмитслужби, Україна експортувала вина на $ 6,1 млн.

Читайте також: Винороби Закарпаття розраховують на низький урожай