Сіра гниль добиває яблука на зберіганні
Уражені сірою гниллю яблука, потрапивши у сховище, за підвищення температури згнивають повністю і на їхній поверхні утворюються спори, які своєю чергою інфікують сусідні здорові плоди.
Джерелами інфекції сірої гнилі може бути тара, забруднена після зберігання у ній буряку та інших овочів. Інфекція може зберігатися у забруднених камерах сховища.
Сіра гниль уражує плоди яблуні навесні, розвиваючись на залишках тичинок й оцвітини та проникаючи у зав’язь.
Інший шлях – потрапляння спор гриба на поранені ділянки шкірочки плодів, які є наслідком живлення шкідників, градобою чи необережного збирання або транспортування.
Ураження гниллю насіннєвої камери провокують різні види грибів. Найпоширенішим є альтернація. На початковій стадії хворобу виявити неможливо.
Інфекція проникає спочатку у квітку, після цвітіння через відкриту підчашечкову трубку чи тріщини у чашечці збудник дістається серцевини плоду.
Грибниця, що утворилася в насіннєвій камері, пронизує її стінки та насіння. Зруйнувавши насіннєву камеру, гриб проростає у м’якуш. Ознаки ураження можна побачити у насіннєвій камері (розрізавши плід), а також у чашечці та лійці. Уражені плоди передчасно забарвлюються, зберігаються погано: м’якнуть і стають гіркими.
Додати коментар