Шкідників капусти стримуватиме прохолодна погода
Прохолодна погода в червні 2021 року стримувала розвиток шкідників капусти: капустяної молі, капустяного та ріпного біланів та хрестоцвітних блішок. Наступного сезону погодний фактор також буде ключовим у їх розвитку.
Про це повідомляє журнал «Плантатор».
«Капустяна міль упродовж минулого року шкодила в 2–5 поколіннях. У Степу шкідника виявляли на 25–71% обстежених площ, у Запорізькій, Дніпропетровській, Полтавській, Херсонській областях –– до 100% площ. На Поліссі та в Лісостепу було заселено переважно 10–35% площ сівозміни. Скрізь чисельність становила 1–8 гусениць на головку, що на рівні минулого року, а в осередках розвитку в приватному секторі, де не проводили обробки, –– до 90% рослин. ЕПШ становить 2–5 екз. на рослину за 10% заселення», – проаналізувала минулий сезон Ксенія Баннікова, кандидатка сіслькогосподарських наук.
Вона також додала, що за умов спекотної погоди впродовж вегетації можливий більш високий рівень розвитку фітофага, переважно в лісостепових та деяких південних областях.
За інформацією вченої, минулого року капустяний і ріпний білани, які розвивалися переважно у трьох поколіннях, завдавали відчутної шкоди капусті усіх термінів дозрівання. Загалом шкідливість біланів була меншою, ніж минулого сезону. Масове відродження імаго біланів відбуватиметься за теплої сонячної погоди, ці ж умови сприятимуть додатковому живленню метеликів. За холодного і дощового літа (як у червні 2021 року) частина лялечок літнього покоління може впадати в діапаузу до весни наступного року.
«Похмура, прохолодна, вітряна, з великою кількістю опадів погода, яка переважала навесні, стримувала шкідливість хрестоцвітих блішок на плантаціях капусти, – додала вона. – За чисельності 3–15, в осередках 30 екз. на кв. м (у Донецькій, Чернігівській обл.) вони пошкоджували рослини ранньостиглих сортів переважно в слабкому ступені. Середньо- і пізньостиглу капусту пошкодили 3–17, макс. 54% рослин (Житомирська, Харківська, Чернігівська обл.).
Читайте також: Капустяна попелиця найбільше шкодила на Волині, Закарпатті та Одещині