Овочі-Ягоди-Сад

Схема захисту проти грушевої медяниці

Схема захисту проти грушевої медяниці

Економічним порогом шкідливості (ЕПШ) грушевої медяниці є 5-8 личинок на розетку чи 3-5 личинок на листок. За його перевищення необхідно виконувати винищувальні заходи проти шкідника.

При цьому слід враховувати, що у національному Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні арсенал інсектицидів проти цього виду в насадженнях груші є незначним.

Для зниження чисельності грушевої медяниці була розроблена схема захисту.

Вона передбачає обприскування-промивання дерев 2%-м розчином препарату на основі 83%-ї рослинної олії чи 84%-ї мінеральної олії або 1,5%-м розчином препарату на основі 95%-ї рослинної олії у фазу набрякання бруньок.

Цей захід є ефективним проти яєць зимуючих шкідників із числа членистоногих, зокрема, й проти яєць грушевої медяниці.

Крім цього, вдаються до обприскування проти личинок і німф шкідника у фазу зеленого конуса – рожевого пуп’янка та в кінці цвітіння одним із згаданих вище інсектицидів.

Проти 2-5-го покоління медяниці насадження треба обприскати одним із згадуваних інсектицидів, враховуючи температуру повітря та тривалість захисного ефекту препаратів.

При цьому обов’язковим є фітосанітарний моніторинг динаміки популяції грушевої медяниці, зокрема, й досягнення ЕПШ, з урахуванням погодних умов та фенофази розвитку культури.

Довідка

Грушева медяниця (грушева листоблішка) – небезпечний шкідник, який завдає відчутної шкоди розсадникам, молодим і плодоносним насадженням у всіх зонах промислового садівництва України, особливо на Буковині, Вінниччині, Закарпатті, Херсонщині.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!